Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /nfs/c10/h08/mnt/175528/domains/nida.web.tr/html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Aydın'da Tiyatral Uçurtma Şenliği! "Uçurtmanın Kuyruğu" | Nida

Aydın’da Tiyatral Uçurtma Şenliği! “Uçurtmanın Kuyruğu”

 

Uçurtmanın Kuyruğu  (Pervasız Tiyatro)

23 Kasım 2012, Cuma günü saat 20:30 ‘da Aydın Kültür Merkezi- Hidayet Sayın sahnesi… 

Oyuncu  röportajlarından alıntı;
“1 Nisan 2007 tarihinde Savaş Hoca Şehir Tiyatroları’ndan emekli oldu. 1 Nisan aynı zamanda Savaş Hoca’nın doğum günüdür. 1 Nisan 2007’de Müjdat Gezen, Savaş Hoca’ya doğum günü hediyesi olarak kendi tiyatro binasında bir salon yaptırdı adını da Savaş Dinçel Sahnesi koydu. Yine aynı gün Uçurtmanın Kuyruğu oyunumuzun ilk gösterimini yaptık. Biz bu oyunu oynadıkça Savaş Hoca’nın doğum gününü kutlamış olacağız. Bildiğin gibi Savaş Hoca’nın yönettiği son oyun bu. Bizim de bu oyunu ölene kadar oynamak boynumuzun borcu.”

Adım atalım ki; Tiyatro kültürümüz yaşasın..! Yaşasın Tiyatro!

İyi seyirler…

 Edindiğim bilgiler doğrultusunda;

“Çok acıklı değil, ama biraz buruk bir hikâye bu.
Bisiklete binmemiş, sokakta top oynamamış, çamura bulanmamış, hiç uçurtma uçurmamış çok küçük yaşta takım elbiseye bürünmüş bir çocuğun hikâyesi.

Büyümüş, büyürken zamanın farkında olmamış, olsa da hep (bir) “başkası” tarafından yönetilmiş-harcanmış onun zamanı. Sesini çıkarmak istediğinde sesi bastırılmış, oyunlara karışmak istediğinde azarlanmış, kitap okumak ve hayal kurmak yasaklanmış ona.

Zaman az gitmiş uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş, o çocuk büyümüş kocaman olmuş. Ama hep o “başkasının” ona giydirdiği giysinin içinde hapis kalmış ruhu. Kendini kendi kendine mahkûm etmiş de ne yaşayacak gücü, ne ölecek cesareti bulamamış. Hayatta hiç bir şeyi kendi iradesi ile yapamamış, başladığı ve bitirdiği tek şey olan intihar mektubu sol göğsünün üstündeki cebinde dururken, kapı çalmış.”

Yazan-Yöneten: Savaş Dinçel

Oynayanlar : İlker Ayrık – Aykut Taşkın

Giriş Ücretleri

Balkon: 20.00 TL   Salon: 25.00 TL

Bilet Satış Noktası: Sıla Kitapevi – Aydın- Bulvar  

İletişim: 0 256 212 13 49 – 212 56 52

                      0 554 762 70 47

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir