Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /nfs/c10/h08/mnt/175528/domains/nida.web.tr/html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Estetik Girişimler Yaşlanmayı Geciktirir mi? | Nida

Estetik Girişimler Yaşlanmayı Geciktirir mi?

Plastik Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi Prof. Dr. Aycan Kayıkçıoğlu’nun hazırlamış olduğu  “Estetik Girişimler Yaşlanmayı Geciktirir mi?” başlığı altındaki bilgiler gerçekten merak uyandırıcı…

“Estetik girişimleri isterseniz dolgu-botoks enjeksiyonları ve cerrahi girişimler olarak ayıralım. Yeri gelmişken belirtmek isterim ki PRP, mezoterapi ve çeşit çeşit cihazlarla yapılan pek çok değişik yöntemin bilimsel etkinliği kanıtlanmamıştır; ben de şahsen inanmıyorum.

Lazer sınırlı ve dikkatle kullanılması gereken bir uygulamadır.

Botoks kasları felç eden bir bakteri toksinidir. Kırışıklıklara yol açan mimik kasların felç olmasıyla cilt düzelir, güzelleşir. Botoks uygulaması devam ettiği sürece kırışıklık oluşumu engellenir, yani yaşlanma kırışıklık açısından geçici olarak durdurulmuş olur. Hazır dolgu maddelerle yapılan dolgu işlemi pasif bir uygulama. Çukur alanın güvenilir maddelerle yok edilmesi; adı üzerinde doldurulması. Yaşlanmayı durdurmak adına etkisi yok. Ancak, ufak bir cerrahi girişim olan kendi yağınızın enjeksiyonu bambaşka bir olay. Bu yağla birlikte yüze canlı kök hücreler de aktarılıyor. Yaşlanmayla yüzden sürekli yağ doku kaybı olduğu bilinen bir gerçek. Yağ enjeksiyonunun yaşlanmayı hiç şüphesiz geciktireceği ortada.

Göz kapağı derilerinin, torbalarının alınması kalıcı bir ilerleme getirir. Yaşlanma devam etmekte elbette ama aradan 10-20 yıl geçşe bile eski deforme görünümden çok daha iyi, düzgün bir görünüme ulaşılmaktadır. En etkili yöntem şüphesiz yüz germedir. Yerçekimi etkisiyle düşen dokular normal pozisyonlarına iade edilir. Deri fazlalıkları giderilir.

 

Düşününüz zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Filimlerdeki hayal Estetik Cerrahiyle gerçek !

50 yaşındayken yapılan yüz germeyle 40 yaşına geriliyorsunuz, ve artık yeni formül gerçek yaşınız -10. Yaşınız 70 iken 60 olarak yaşlanacaksınız.

Daha güzel ne olabilir?”

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir